Želite prejemati po elektronski pošti obvestila PD Viharnik? Vpišite svoj e-naslov:

Vpišite varnostno kodo:

Natečaj za najboljšo fotografijo

Vabimo vas, da s svojimi fotografijami sodelujete v natečaju za najboljšo fotografijo.

Natečaj poteka v dveh kategorijah:
  • Najboljša fotografija gorske pokrajine ali narave
  • Iz življenja PD Viharnik

Pravila natečaja

1. V natečaju sodelujejo vse fotografije prispele na elektronski naslov: foto-natecaj@pd-viharnik.si najkasneje do 15.11.2020.

2. Fotografiji morajo biti dodani podatki o avtorju in vsebini fotografije in kategoriji za katero pošiljate fotografijo.

3. Fotografije naj bodo v JPG obliki.

4. Kategorija Gorska pokrajina in narava vsebuje: gorske panorame, gore, rastline, živali, reke, jezera ter druge motive iz narave. Kategorija Iz življenja PD Viharnik vsebuje dogodke PD Viharnik, kot so izleti, srečanja in občni zbori.

5. Vsak lahko pošlje za vsako kategorijo po eno fotografijo.

6. Komisijo za izbor sestavljajo:
  • Borut Vukovič
  • Tone Doma
  • Alenka Hitti
Fotografije sprejema: Gregor Rihar

7. Vse prejete fotografije bodo oštevilčene in po koncu natečaja poslane članom komisije, tako da ob ocenjevanju ne bodo poznali avtorjev fotografij. Vsak član komisije izbere v vsaki kategoriji 5 fotografij in jih oceni: eno z 1 točko, eno z 2 točlama, eno s 3 točkami, eno s 4 točkami in eno s 5 točkami. Ostale fotografije ne dobijo nobene točke. V vsaki kategoriji zmaga fotografija, ki v seštevku prejme največ točk. Če ima na koncu več fotografij isto število točk, zmagovalno določi komisija z glasovanjem.

8. Zmagovalne fotografije in rezultati bodo objavljeni v decembrski številki glasila Viharnik.

9. Nagrade za zmagovalne fotografije so:
1. bon za dva pohoda PD Viharnik
2. bon za en pohod PD Viharnik
3. dve tiskani številki glasila Viharnik

9. V natečaju lahko sodelujejo vsi, razen članov komisije za izbor najboljše fotografije in osebe, ki sprejema fofografije.

10. Vsak, ki pripspeva fotografijo se strinja, da lahko PD Viharnik objavi njegovo fotografijo na spletni strani, Facebook strani in v glasilu Viharnik.